Uf, další složité téma pro boj se špinavým prádlem. Ušmudlaná trička, kalhoty i peřiny, třeste se, už víme jak na vás. Pohodlně se usaďte a vezměte první kousek prádla do ruky. Samozřejmě si cedulky můžete pročíst dřív, než se prádlo ušpiní, čtení bude voňavější. 

Symbolika prádla

Symbolika-pradla-neprat

Začneme nejtěžším kouskem – prádlo označené tímto symbolem do našich praček nedávejte. Jedná se o textilii, která není vhodná pro praní ve vodě, mohla by se poškodit. Tu raději odneste do chemické čistírny.Symbolika-pradla-rucni-praniSymbolika-pradla-teplomer

Na prádlo označené symbolem ruky ve vaničce zvolte program pro ruční praní se studenou vodou – na našich pračkách vanička bez teploty s teploměrem. Často se jedná např. o spodní prádlo z luxusních textilií. Takovéto prádlo perou naše pračky se zvláštní péčí, velmi jemně, ale přesto účinně.


Symbolika-pradla-30

Na prádlo s tímto symbolem zvolte program s obdobným symbolem na našich pračkách. Jedná se o praní jemného prádla s maximální teplotou 30°C.


Symbolika-pradla-40

Na tento symbol perte zejména barevné prádlo s teplotou do 40°C. Často se jedná o bavlněné prádlo, z polyesteru, smíšených vláken atp. Toto prádlo není vhodné prát na vyšší teplotu – často je s potiskem, výšivkou atp., kterým by vyšší teplota uškodila.


Symbolika-pradla-60b

Tento symbol vyžaduje program vhodný pro nemačkavé barevné prádlo, vhodné až do 60 °C. U nás vyperete jemné prádlo s nižším stupněm odstředění.


Symbolika-pradla-60a

A zde máme další symbol pro standardní barevné prádlo vhodné až do 60°C. Toto prádlo u nás vyperete s maximálním stupněm odstředění. Jedná se o prádlo vyrobené například z bavlny, polyesteru a smíšených vláken.


Symbolika-pradla-90

Další symbol pro standardní barevné prádlo vhodné až do 90°C. Toto prádlo u nás vyperete s maximálním stupněm odstředění.


 

 

Vidíte, je to jednoduché, naše pračky mluví řečí stejné symboliky, jako je na vašem prádle. A kdyby jste si přeci jen nevěděli rady, v počátečním období po otevření samoobslužné prádelny European-Laundry bude k dispozici obsluha, která vám ochotně pomůže. Nebo nás kontaktujte.